Indywidualna Praktyka Lekarska
Poradnia Stomatologiczna Pużyński

Tradycja od 1958 roku

Gabinet został założony przez Jerzego i Teresę Pużyńskich. Obecnie jest prowadzony przez syna i synową Państwa Pużyńskich, czyli Marka i Alicję. Założyciel gabinetu, Jerzy Pużyński, uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w roku 1977, był lekarzem dwóch profesji laryngologii oraz stomatologii. Również jego syn, Marek, jest specjalistą w kilku dziedzinach. Oprócz tytułu doktora nauk medycznych w stomatologii, posiada wykształcenie techniczne, jest magistrem inżynierem mechaniki. Z kolei, jego żona, Alicja Pużyńska uzyskała tytuł doktora nauk o zdrowiu, jest wykładowcą akademickim, dyplomowaną higienistką stomatologiczną oraz logopedą .

Adres praktyki
Ul. Tkacka 21
54-138 Wrocław
tel. 71 351 38 74
tel. 503 100 553
e-mail : tkacka21@gmail.com

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W naszej przychodni usuwamy zęby złamane, pęknięte, zatrzymane. Wykonujemy również ekstrakcje ze wskazań ortodontycznych oraz ósemek (zębów mądrości). Zabiegi te wykonujemy w znieczuleniu, tak aby pacjenta nic nie bolało. Ponadto wykonujemy inne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej: resekcję wierzchołka korzenia, hemisekcję, plastykę połączeń z zatoką szczękową,….

Implantologia

Jeśli straciłeś jeden lub kilka zębów, to może warto pomyśleć o wszczepieniu implantów. Specjalizujemy się we wszczepach implantologicznych. Pracujemy tylko na najlepszych systemach implantologicznych: AlphaBio, Bego, ICX. Opublikowaliśmy wiele artykułów w prasie specjalistycznej na temat implantologii. Naprawdę, w tej dziedzinie jesteśmy specjalistami.

Endodoncja

Leczenie endodontyczne, czyli inaczej mówiąc leczenie kanałowe, to podstawa nowoczesnej stomatologii. Wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu leczenia endodontycznego. Jesteśmy w stanie uratować ząb, którego być może inni lekarze już spisali na straty. Pracujemy w lupach i pod mikroskopem, dlatego efekty naszego leczenia są dużo wyższe, niż w przypadku klasycznej pracy lekarza. Nasz gabinet wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt do zabiegów endodontycznych.

Protetyka

Jeśli boisz się implantów, lub z innych przyczyn wszczepy nie są możliwe, wykonamy dla Ciebie profesjonalne prace protetyczne. W naszej poradni wykonujemy protezy elastyczne, i szkieletowe, częściowe, całkowite oraz korony i mosty protetyczne, porcelanowe i cyrkonowe.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się uśmiechem. Dzięki zabiegom stomatologii estetycznej wygląd ten można znacznie poprawić. Wykonujemy licówki porcelanowe oraz kompozytowe. Dzięki nim można zmienić nie tylko kształt i kolor zębów, ale także ich rozstaw.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to nic innego, jak leczenie próchnicy i wypełnianie ubytków materiałami światłoutwardzalnymi. W naszej poradni pracujemy najlepszymi materiałami. Nasze odbudowy są bardzo estetyczne i kolorystycznie dobrane do Twoich naturalnych zębów. Nikt oprócz Ciebie i lekarza prowadzącego nie będzie wiedział, że miałeś chory ząb.

Profilaktyka

Zabiegi profilaktyki stomatologicznej skutecznie chronią przed zmianami próchnicowymi. Osad, złogi oraz płytka nazębna to główne przyczyny powstawania próchnicy. Profesjonalna higienizacja jamy ustnej, skaling i piaskowanie zębów może na wiele lat zapobiec próchnicy w Twoich zębach. W ramach profilaktyki wykonujemy fluoryzację i lakierowanie zębów. Zdiagnozujemy stan twoich zębów oraz nauczymy Cię jak profesjonalnie czyścić zęby w domu.

Rejestracja

 

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00

oraz w soboty od 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu

71 / 34 127 07 – 10