Pracownia rehabilitacji w Centrum Medix

Naszą pracownię tworzą specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie oraz rozległą ciągle aktualizowaną wiedzę z zakresu rehabilitacji medycznej. Pomagamy pacjentom, którzy zmagają się ze schorzeniami narządu ruchu. Każdy odwiedzający nas pacjent jest traktowany indywidualnie, ponieważ mamy świadomość, że nie istnieją dwa identyczne problemy zdrowotne. Każdy jest inny, tak więc wymaga dopasowanego do siebie podejścia rehabilitanta.

 

Centrum rehabilitacji

Rehabilitacja ma za zadanie pomóc Pacjentowi w osiągnięciu sprawności fizycznej po urazie lub chorobie. Poprzez zabiegi dobierane przez lekarza lub fizjoterapeutę Pacjent dąży do powrotu do pełnej sprawności lub do osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej. Poprawnie przeprowadzony proces rehabilitacji często decyduje o ostatecznej efektywności procesu leczniczego.

W Centrum Medix zapewniamy kompleksową opiekę interdyscyplinarną poprzez zespół składający się z lekarzy różnych specjalności i doświadczonych fizjoterapeutów. Oprócz podstawowych zabiegów fizykalnych i fizjoterapeutycznych proponujemy innowacyjne oraz autorskie terapie, zapewniające szybszy powrót do zdrowia, niwelowanie objawów chorób i bólu.

Terapie powięziowe

Stosowane w celu przywrócenia prawidłowej pracy mięśni, stawów oraz narządów wewnętrznych. Praca z systemem powięziowym, poprzez przywrócenie prawidłowej biomechaniki, przynosi szybki efekt, co często jest jednoznaczne z odczuciem przez Pacjenta wyraźniej ulgi w bólu nawet bezpośrednio po zabiegu. Praca na powięziach ułatwia Pacjentowi zwiększenie zakresu ruchomości oraz zwiększenie wytrzymałości w leczonej okolicy.

– bóle kończyn,

– bóle stawów,

– bóle kręgosłupa,

– przykurcze,

– skręcenia, zwichnięcia.

Terapia szczękowa z elementami cranio-sacralnymi (czaszkowo-krzyżowymi)

Zorientowana wokół jamy ustnej oraz aparatu zgryzu, uwzględniająca korelację między uzębieniem, a motoryką ciała, pozwalająca na szybkie i trwałe ogólnoustrojowe przywrócenie równowagi, umożliwiająca pracę medyczną i terapeutyczną na kościach i jamach czaszki. Sprzyja leczeniu i zmniejszaniu okołoszczękowych stanów zapalnych.

– korekcja wad zgryzu (skraca czas noszenia aparatu),

– bruksizm (nocne zgrzytanie i chrapanie),

– stany zapalne, ropnie w obrębie jamy ustnej,

– szczękościsk,

– choroby przyzębia,

– migeny.

Zabiegi fizykalne

– LASER – punktowy zabieg biostymulacyjny o działaniu przeciwbólowym i regenerującym.

– ULTRADŹWIĘKI – zabieg pozwalający na beziniekcyjne podawanie substancji leczniczych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych w formie żelu lub wykonanego na zlecenie lekarskie środka sprzęgającego.

– ELEKTROSTYMULACJA MIĘŚNIOWA(EMS) – nowoczesne metody pozwalające sterować zależnie od potrzeby procesem przyrostu, redukcji oraz rekonstrukcji masy mięśniowej i rozpadu tkanki tłuszczowej.

 

Fizjoterapeuta Maciej Jaczewski, – instruktor SSM, terapeuta szczękowy, specjalista masażu

medycznego z elementami terapii cranio – sacralnej (czaszkowo – krzyżowej).

Fizjoterapeuta - Maciej Jaczewski

instruktor SSM, terapeuta szczękowy, specjalista masażu medycznego z elementami terapii cranio – sacralnej (czaszkowo – krzyżowej).

Rejestracja

 

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00

oraz w soboty od 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu

71 / 34 127 07 – 10