Poradnia laryngologiczna

 

Laryngolog Medix

W poradni laryngologicznej zapewniamy kompleksową diagnostykę i leczenie chorób górnych dróg oddechowych (chrypka, niedrożność nosa i zatok przynosowych) oraz różnego typu stanów zapalnych ucha środkowego oraz wewnętrznego i wyrostka sutkowatego, a także chorób gardła i krtani.

Nowoczesny gabinet lekarski wyposażony jest w unit laryngologiczny, mikroskop diagnostyczny oraz pozostałą aparaturę niezbędną do przeprowadzenia badań i drobnych zabiegów laryngologicznych, takich jak:

  • pędzlowanie gardła, jamy ustnej
  • płukanie uszu
  • postępowanie zachowawcze w krwawieniu z nosa
  • przedmuchiwanie trąbki słuchowej
  • usuwanie ciała obcego z ucha, nosa, gardła,
  • tamponada przednia nosa.

W ramach poradni laryngologicznej zajmujemy się także leczeniem chrapania. Chrapanie jest nie tylko uciążliwym hałasem przerywającym sen, ale poważnym problemem zdrowotnym. Rozpoczęcie właściwej terapii wymaga przeprowadzenia dokładnego wywiadu lekarskiego przeprowadzonego przez lekarza laryngologa, którego celem jest określenie miejsc, które stają się przeszkodą podczas oddychania. Celem wywiadu jest także określenie częstotliwości chrapania, pozycji podczas snu w jakiej występuje chrapanie oraz czasu trwania chrapania.

W naszym Centrum poza konsultacjami laryngologa pacjenci mogą skorzystać z usług innych specjalistów, w tym okulisty, kardiologa, internisty, gastrologa, proktologa, dermatologa , nefrologa oraz wykonać zlecone przez lekarzy badania analityczne moczu i krwi.

Lekarzami laryngologami współpracującymi z przychodnią MEDIX we Wrocławiu są:

Laryngolog - Dr Sułkowska-Janicka Olimpia

Laryngolog

Laryngolog - Prof. Morawski Krzysztof

Laryngolog

Laryngolog -Dr Frączek Marcin

Laryngolog

Laryngolog - Dr hab. n. med. Orendorz-Frączkowska Krystyna

Laryngolog

Rejestracja

 

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00

oraz w soboty od 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu

71 / 34 127 07 – 10