Porady ortopedyczne

Siedzący tryb życia, jaki prowadzi większość żyjących współcześnie ludzi, niekorzystnie wpływa na układ kostno-mięśniowy. Jednocześnie żyjemy dłużej, co nieuchronnie prowadzi do występowania osteoporozy, która odbija się na stanie naszych kości. Jeśli dodamy do tego fakt, że nasz układ ruchu jak żaden inny jest narażony na występowanie rozlicznych mikorurazów związanych z przeciążeniem podczas pracy, których najczęstszym objawem jest ból pleców. Jak również poważnych urazów związanych z wypadkami tj. złamania kości. To okazać się może, że kontakt do sprawdzonego specjalisty z zakresu ortopedii powinien na dobre zagościć w naszej pamięci.

 

Nasza poradnia ortopedyczna oferuje zarówno wiele badań diagnostycznych, jak i leczenie zachowawcze. Jeśli zaistnieje taka konieczność, nasi ortopedzi przeprowadzają także kwalifikację do zabiegów operacyjnych i rehabilitację pooperacyjną.

 

Każdy z naszych lekarzy ortopedów pozostaje w stałej współpracy z rehabilitantami i pomaga w dobraniu indywidualnych zabiegów terapeutycznych.

 

Leczone schorzenia

  • wady rozwojowe układu szkieletowego i mięśniowego (m.in. wady postawy, wady stóp)
  • choroby grzbietu
  • choroby stawów, a w szczególności schorzenia stawów biodrowych, kolanowych (pourazowe, zwyrodnieniowe)
  • choroby reumatyczne
  • osteopenia, osteoporoza
  • choroby chrząstek stawowych
  • urazy układu kostnego i mięśniowego

 

Każdy z naszych lekarzy ortopedów pozostaje w stałej współpracy z rehabilitantami i pomaga w dobraniu indywidualnych zabiegów terapeutycznych.

Nasze Centrum Medycznym we Wrocławiu oferuje również porady innych lekarzy specjalistów tj. neurolog dziecięcy, kardiolog, czy gastrolog. Dodatkowo pacjenci mogą skorzystać z możliwości przeprowadzenia wielu badań diagnostycznych oraz laboratoryjnych z wykorzystaniem wysokiej klasy sprzętu medycznego.

Zapraszamy!

Ortopeda - Dr Jakub Kleszowski

Płukanie zwapnień barku pod kontrolą USG „Barbotage”

Opis metody „barbotage”:

Znieczulenie miejscowe, lokalizacja zwapnienia w USG, punkcja zwapnienia igłą pod kontrolą USG, pulsacyjne płukanie zwapnienia solą fizjologiczną, podanie sterydu do kaletki podbarkowej na zakończenie zabiegu.

Czas trwania: 45-60 min.

Zalecenia pozabiegowe:

Odciążenie i oszczędzanie kończyny, okłady chłodzące 4-5 x dziennie, leki p/bólowe doraźnie

Cena: 700 zł

Ortopeda - Dr Wilczek Krzysztof

Chirurg ortopeda

Ortopeda - Dr Tokarczuk Krzysztof

Chirurg ortopeda

Ortopeda - Dr Malcewicz Marcin

Chirurg ortopeda

Rejestracja

 

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00

oraz w soboty od 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu

71 / 34 127 07 – 10