Poradnia Hematologiczna

Krew i układ odpornościowy odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie – umożliwiają nam utrzymać pracę innych narządów a z drugiej strony pierwszym objawem chorób innych narządów mogą być własnie różne zaburzenia w morfologii krwi. Nie wykorzystujemy potencjału morfologii krwi do zdiagnozowania przewlekłego zmęczenia, osłabienia, gorączek lub utraty masy ciała o nieznanej przyczynie. Dlatego jeśli pojawiają się te objawy należy nie zwlekać z jej wykonaniem i nie odkładać na później. Profilaktycznie powinna być wykonywana raz na rok. Do hematologa należy zgłosić się także w przypadku wyczucia powiększonych węzłów chłonnych, infekcji opornych na leczenie antybiotykami, krwawień o nieznanej przyczynie, obfitych miesiączek czy niepowodzeń ciąży.

W poradni hematologicznej zajmujemy się następującymi problemami:·

-anemia (niedokrwistość)

-podwyższona wartość hemoglobiny i podwyższona gęstość krwi

-obniżona i podwyższona liczba białych krwinek (leukocytów)

-obniżona i podwyższona liczba płytek krwi (małopłytkowość i nadpłytkowość)

-białaczki

-chłoniaki

-szpiczak plazmocytowy

-zaburzenia krzepnięcia krwi (skazy osoczowe, płytkowe, naczyniowe),

-przyczyny powiększenia węzłów chłonnych i śledziony

-nadkrzepliwość (trombofilia)

– przyczyny poronień, problemy z utrzymaniem ciąży

-przyczyny zakrzepicy, zatorowości, udarów

-diagnostyka pacjentów po przebytych wstrząsach anafilaktycznych po użądleniach owadów

-diagnostyka osłabienia, gorączek, utraty masy ciała o nieznanej przyczynie (pierwsze objawy choroby krwi mogą być mylone z przeziębieniem lub wiązane z wiekiem)

Duże znaczenie dla hematologa ma wynik badania usg węzłów chłonnych, usg jamy brzusznej oraz rtg klatki piersiowej, które można wykonać w naszym Centrum.

 

Dr n. med. Izabela Dereń-Wagemann

Studia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jest hematologiem oraz specjalistą chorób wewnętrznych. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 2016 na podstawie wyróżnionej rozprawy doktorskiej tematycznie związanej z leczeniem ostrych białaczek. Posiada bogate doświadczenie zawodowe związane z przeszczepami szpiku, z kwalifikacją dawców szpiku oraz z transfuzjologią. Swoje doświadczenie kliniczne opiera na pracy w oddziale hematologicznym, poradni hematologicznej, oddziale transplantacji szpiku oraz pracy w gabinecie. Zdobyła je pracując w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, a następnie w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego u we Wrocławiu.

Aktualnie pracuje na stanowisku zastępcy ordynatora w dynamicznie rozwijającym się Oddziale Hematologii Specjalistycznego Szpitala im. Dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu mając dostęp do najnowszych terapii lekowych.

Podczas pracy zawodowej pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego oddziału dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

Jest współbadaczem w międzynarodowych badaniach klinicznych. Posiada szerokie doświadczenie zarówno w leczeniu pacjent

Hematolog - Dr Izabela Dereń-Wagemann - dni i godziny przyjeć

Rejestracja

 

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 8.00 do 13.00 pod numerem telefonu

71 / 34 127 07 do 10