Powiększ text

Pomniejsz text

KOLONOSKOPIA BEZ STRESU

Pracownia Endoskopowa Centrum Medyczne Medix

 

Zapraszamy do wykonania badania kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym pod nadzorem specjalisty anestezjologa. CENA 850,00 ZŁ!!!


 

Kolonoskopia  jest badaniem, polegającym na oglądaniu wnętrza jelita grubego za pomocą wprowadzonego przez odbyt specjalnego wziernika zakończonego kamerą, który przekazuje obraz do komputera. Do tego celu służy giętki aparat o średnicy 10 mm zwany kolonoskopem.

 

Poprzez aparat podaje się powietrze, aby dzięki rozdęciu jelita uwidocznić jego ścianę (ocena błony śluzowej). W trakcie badania, jeżeli jest taka potrzeba, pobiera się wycinki błony śluzowej do badania histopatologicznego (ocena tkanek pod mikroskopem). W czasie badania istnieje również możliwość wykonania prostych zabiegów endoskopowych np. usunięcia polipów.

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wczesnego diagnozowania nowotworów przewodu pokarmowego.

 

Gwarantujemy Pacjentowi komfort, bezpieczeństwo oraz zachowanie intymności. Dla zmniejszenia nieprzyjemnych odczuć, związanych z badaniem, wykonujemy badanie w znieczuleniu ogólnym tzw. Sedacji. Odbywa się to pod nadzorem lekarza specjalisty anestezjologa i pielęgniarki anestezjologicznej.  Sedacja to nic innego jak uspokojenie, które osiąga się za pomocą podania wyspecjalizowanych środków farmakologicznych. Uspokojenie to następuje z częściowym wyłączeniem świadomości. Przez sedację obniża się aktywność ośrodkowego układu nerwowego, dzięki czemu zmniejsza się napięcie organizmu i odczuwalny niepokój, nie czujemy dyskomfortu.

Całe badanie wykonywane jest przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny (dwóch lekarzy i dwie pielęgniarki) z pełnym zabezpieczeniem w najlepszej jakości  sprzęt medyczny.

 

Każdy pacjent przed planowanym badaniem lub zabiegiem jest informowany o jego rodzaju i możliwych powikłaniach.

Każdy pacjent otrzymuje na piśmie pełną informację o sposobie przygotowania, a także receptę na niezbędne do przygotowania preparaty.

Badanie trwa od 20 do 40 minut. Opis badania  dostępny jest od razu po jego wykonaniu. W wypadku, gdy pobierano materiał do badania histopatologicznego, wynik badania gotowy jest po 3 tygodniach.

 

Ważne informacje

 • Na badanie kolonoskopii należy zgłosić się 30min. przed planowaną godziną badania z osobą towarzyszącą pełnoletnią!
 • Tego dnia po badaniu nie wolno prowadzić samochodu.
 • Po wykonaniu badania pacjent przebywa pod obserwacją około 2-3 godziny i pod opieką osoby pełnoletniej może udać się do domu (obowiązuje 24 godzinny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kilkugodzinny odpoczynek).
 • Pacjenci z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi (choroby układu krążenia, cukrzyca, lub przewlekle) stosujący leki (Acard, Clopidogrel, Acenocumarol lub inne leki wpływające na krzepliwość krwi), proszeni są o poinformowanie o tym podczas rejestracji na badanie.

 • W przypadku pojawienia się po badaniu silnych dolegliwości bólowych jamy brzusznej, gorączki, krwawienia lub innych niepokojących Państwa objawów prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją.

 

Przygotowanie do badania z preparatem Citrafleet

Preparat CitraFleet przyjmuje się doustnie w dwóch dawkach po 150 ml każda.

 • Proszę wsypać zawartość 1 saszetki do filiżanki zimnej wody (około 150 ml), mieszać  przez 2 – 3 minuty. Jeżeli zawartość rozgrzeje się podczas mieszania, proszę odczekać przed wypiciem całego roztworu do momentu ochłodzenia. Mętną zawiesinę należy wypić natychmiast po przygotowaniu.
 • Po przyjęciu każdej dawki należy wypić 2 litry wody w porcjach po 250 ml wody co godzinę. Po przyjęciu 1 dawki – 2 litry, po przyjęciu drugiej dawki 2 litry, łącznie 4 l.
 • Lek przyjmuj zgodnie z zaleceniami we wskazanych poniżej godzinach lub w godzinach wyznaczonych przez lekarza.

 

obecnie wykonujemy badania w każdy czwartek od godziny 15.30 zatem lek należy przyjąć następująco:

 1 saszetka godzina 22.00 (dzień przed badaniem), 2 saszetka godzina 6.00 (w dniu badania)

 

Praktyczna rada: warto nastawić budzik co godzinę, aby pamiętać o kolejnych porcjach płynów do picia.

 

Dieta przed badaniem

 • Do badania kolonoskopii całe jelito powinno być prawidłowo oczyszczone, aby tak było należy zastosować odpowiednia dietę:
 • 2 dni  przed badaniem proszę nie jeść żadnych warzyw i owoców, a zwłaszcza winogron, pomidorów, fig, kiwi, orzechów, migdałów, jabłek. Nie należy spożywać pieczywa z ziarnami, sałatek, mięsa i ryb z sosami, kiełbasy, mleka, tłuszczów, kawy i gazowanych napojów. Wolno jeść ryż, makaron, bulion, chleb, gotowane mięso i ryby, przecedzone soki, herbata, niegazowane napoje.
 • 1 dzień przed badaniem dieta płynna: Śniadanie powinno być lekkostrawne np. bułka lub kromka chleba z masłem, z serem, jajkiem na twardo, plastrem wędliny, dowolna ilość wody, herbaty, klarownego soku.

                 Ok. godz. 13.00-15.00 można zjeść zupę typu krem lub przecedzony bulion.

                 Od godz. 15.00 nie wolno już jeść żadnych posiłków. Można pić klarowne płyny: wodę, herbatę, sok i ssać landrynki.

 • W dniu badania: Nie można jeść żadnych posiłków.

 

Jeśli badanie kolonoskopii jest w godzinach porannych 8-15 h w dniu badania proszę nic nie jeść i nie pić.

Jeśli badanie zaplanowano w godzinach popołudniowych 15-20 h w dniu badania rano można pić, jednak ostatni płyn może być wypity nie później niż 7-8 godzin przed zaplanowanym terminem badania – czyli do godziny 9 rano w dniu badania.

Proszę zabrać ze sobą całą swoją dokumentację medyczną (wcześniejsze wyniki badań, wypisy z poprzednich hospitalizacji, konsultacje lekarskie, dokument potwierdzający grupę krwi).

 

Cennik

Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym cena  -  850,00 zł

Pobranie wycinka do badania histopatologicznego (biopsja)– 150,00 zł

Usunięcie jednego polipa -150,00 zł (każdy kolejny polip 150,00 zł)